Zasady Lean Management w SIHI

28.02.2011


Rosnące zapotrzebowanie na pompy SIHIdry skłoniło nasz zakład w Itzehoe (Niemcy) do ...

Zasady Lean Management w SIHI

 

Rosnące zapotrzebowanie na pompy SIHIdry skłoniło nasz zakład w Itzehoe (Niemcy) do wprowadzenia zasad zgodnych z koncepcją zarządzania Lean manufacturing. Na początku roku produkcyjnego na liniach produkcyjnych SIHIdry wprowadzone zostały zasady Lean Management w celu zwiększenia zadowolenia klientów i poprawy konkurencyjności.

 

Obecnie oczekujemy wzrostu wydajności o 30%, przy redukcji zapasów WIP o 50%. Dodatkowo oczekiwane jest skrócenie czasów realizacji zamówień produkcyjnych z ponad miesiąca obecnie do jednego tygodnia! W wyniku tego znacznej poprawie ulegną harmonogramy dostaw, umożliwiając nam zaspokojenie wymagań czasowych i terminów dostaw do klientów w najbardziej skuteczny sposób.

 

Czym charakteryzuje się Lean Management w SIHI?
- Produkcja pojedynczej sztuki
- Optymalizacja procesu montażu
- Udoskonalenie procedur pracy
- Oddzielenie operacji logistycznych i montażowych
- Elastyczna organizacja produkcji i nacisk na pracę zespołową
- Ergonomiczne i elastyczne rozwiązania miejsc pracy
- Ciągła modyfikacja

 

Ważnym elementem Lean Management jest standaryzacja, dlatego wprowadzony został nowy miernik oceny montażu SIHIdry (linie innych produktów zostaną odpowiednio dostosowane). Wprowadzenie takich praktyk będzie miało korzystny wpływ na tożsamość naszej firmy, ponieważ klienci, udziałowcy, pracownicy oraz goście będą dzielić naszą wizję nowoczesności, innowacyjności, przejrzystości i technologii.